Aktualności

« poprzednia 1 2145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 następna »

Zapraszamy szkoły do włączenia się w Dni Partnerstwa Lokalnego 2008

W dniach 5 września - 5 października 2008 r. odbędzie się kilkanaście lokalnych imprez, prezentujących bogactwo kulturowe i przyrodnicze różnych zakątków Polski w ramach Dni Partnerstwa Lokalnego. Tegoroczne Dni organizowane są pod hasłem „Dziedzictwo na Zielonych Szlakach", a ich celem jest prezentacja osiągnięć Grup Partnerskich, które zarazem chronią miejscowe walory i zmieniają oblicze „Polski prowincjonalnej". Od Małopolski po Pomorze i od Dolnego Śląska po Podkarpacie świętować będą lokalne partnerstwa należące do Krajowej Sieci Grup Partnerskich, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa (www.grupypartnerskie.pl).

Czytaj więcej

Nawigacja w plecaku – Zielone zakątki Warszawy – poznaję, obserwuję, opisuję

Projekt Nawigacja w plecaku - Warszawa powstał w celu prezentacji warszawskiej młodzieży pięknych i interesujących „zielonych zakątków" Warszawy - enklaw cennej przyrody, obfitujących także w wiele śladów bogatej historii, nierozerwalnie związanej z dziejami miasta. Projekt wykorzystuje aktywne formy edukacji ekologicznej, technologie informacyjne oraz systemy nawigacji satelitarnej. Głównym elementem Projektu będą zajęcia terenowe dla uczniów i nauczycieli z warszawskich szkół gimnazjalnych i licealnych. Odbędą się one w Parku Skaryszewskim, Lesie Bielańskim oraz Lesie Kabackim w dniach 16-17 i 20 października br..

Czytaj więcej

Dotacje dla organizacji pozarządowych przyznawane przez Fundację Batorego w ramach programu Aktywny Obywatel

Fundacja Batorego ogłosiła konkurs w ramach programu Aktywny Obywatel.
O dotację mogą ubiegać się fundacje i stowarzyszenia, posiadające osobowość prawną i prowadzące działalność zgodną ze swoim statutem.

Dotację można uzyskać na projekty dotyczące:

  • zwiększania udziału obywateli w życiu publicznym, upowszechniania dobrych praktyk partycypacji obywatelskiej, tworzenia forum debaty publicznej nad ważnymi problemami krajowymi i międzynarodowymi oraz mobilizowanie różnych środowisk i opinii publicznej wokół tych problemów;
  • opracowywania propozycji zmian systemowych służących modernizacji państwa, podnoszeniu standardów funkcjonowania instytucji publicznych, rozwiązywaniu problemów społecznych oraz prowadzenia działań mających na celu wdrożenie tych propozycji.

Czytaj więcej

« poprzednia 1 2145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 następna »

   

   

   

      

 


Kalendarz


 

 

 

 

 

 

 

 

Darczyńcy

                                                       
 
 
 

Partnerzy

logo fee--

 logo gap
 -

Partnerzy 

logo toyota

 

 

Media

EkoNews.com.pl

zilona lekcja

http://blizejprzedszkola.pl/  

Portal Samorządowy

interklasa